
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.25 mm |
| Width | 850 µm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 180 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 260 mW |
| Power Dissipation | 260 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 180 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 180 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 180 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| hFE Min | 120 |
| Schedule B | 8541210080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15197
Ext.Price$0.15197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15197 | $0.15197 |
| 10 | $0.11933 | $1.19330 |
| 50 | $0.10292 | $5.14600 |
| 100 | $0.08876 | $8.87600 |
| 500 | $0.08090 | $40.45000 |
| 1000 | $0.07615 | $76.15000 |
